Történelmi pert nyert egy kolléga Dániában

Egy dán bíróság 50 százalékkal emelte meg két szabad úszó kolléga honoráriumát a képeikért és a fotóikért.

A bíróság indoklásában kifejtette: az újságíróknak joguk van a fair fizetséghez, akkor is, ha szabad úszóként dolgoznak. Ebben az esetben az a bér a mérvadó, amit az állandóan foglalkoztatott kollégáik kapnak.

Az ítélet mérföldkő lehet abban a harcban, amit a nemzetközi újságíró szervezetek és a kollégák folytatnak a nagy médiakonszernek ellen, amelyek igyekeznek minél több állományon kívüli munkatársat foglalkoztatni, természetesen minél alacsonyabb bérért.

Az európai szinten is precedens értékű ítélethez nagy szükség volt a kollégák kitartására, és a szakszervezeti támogatásra. A dán és az Európai Újságíró Szövetség (EJF) egyformán sokat tett a sikerért. Most mindketten arra biztatják az újságírókat, hogy a példából erőt merítve, bátran álljanak ki a jogaikért.

Zsebesi Zsol

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.