Elhunyt dr. Lepies György, a Sajtószakszervezet egykori főtitkára

Kedves Kollégák!

Fájó szívvel búcsúzunk dr. Lepies Györgytől, a Sajtószakszervezet egykori titkárától, aki életének 84. évében elhunyt.

Gyuri egyik alapítója volt 1989-ben a Sajtószakszervezetnek. Majd 15 éven keresztül vezetője, titkára végül főtitkára szervezetünknek. Ő kezdeményezte 1991-ben a Sajtószakszervezet Tagjainak Önsegélyező Alapítványa (mai nevén Vasvári Pál Önsegélyező Sajtóalapítvány) létrehozását.

Tisztsége 2004. szeptember 25-én a Sajtószakszervezet IV. kongresszusán szűnt meg, adta át helyét utódjának. Ugyanekkor a Sajtószakszervezet örökös tagja címet kapta, majd a Vasvári Pál Emlékplakett díjazottja lett.

Lepies Gyuri búcsúztatója 2019. február 15-én (pénteken) 9.45 órakor lesz a Farkasréti Temető Makovecz-ravatalozójában.

Ezt követően a temető melletti étteremben várja beszélgetésre, emlékezésre családja a búcsúztatón megjelenteket.

Kováts Éva

a Sajtószakszervezet elnöke